Posiadamy pełną gamę produktów zarówno do usuwania graffiti, jak i zabezpieczania powierzchni przed graffiti.

   Zabezpieczając powierzchnię przed graffiti używamy, zależnie od wymagań klienta i ochranianej powierzchni, produktów z serii AGS (Anti Graffiti System) oraz HLG System, którego jesteśmy ogólnopolskim przedstawicielem. Produkty te są skutecznym zabezpieczeniem przed graffiti, plakatami, naklejkami oraz wszelkiego typu zabrudzeniami, których gwarantem są dziesiątki naszych zadowolonych klientów, w tym Urząd Miasta Wrocławia czy Zarząd Dróg i Komunikacji.

   Najistotniejszym aspektem w walce z przejawami graffiti jest zabezpieczanie powierzchni przed graffiti. Powłoki zabezpieczające produkowane są w trzech bezbarwnych wariantach: mat, półmat i połysk oraz w wersji barwionej według kolorystyki RAL, NCS, stanowiące jednocześnie powłokę malarską. Graffiti, które powstanie na zabezpieczonej powierzchni, zmywa się najskuteczniej przy użyciu gorącej wody pod ciśnieniem. Preparaty zabezpieczające spełniają funkcję hydrofobizacji, zachowując jednocześnie paraprzepuszczalność pokrytych materiałów i działając jak typowa konserwacja powierzchni. Ponadto zastosowany filtr UV utrwala kolor powierzchni.

   Drugim działem, na którym skupiamy naszą działalność jest usuwanie graffiti. Likwidujemy bohomazy z powierzchni zabezpieczonej oraz niezabezpieczonej, używając specjalistycznych preparatów. Ich walorem, oprócz niewątpliwej skuteczności, są właściwości ekologiczne. Wszystkie ścieki powstające w procesie usuwania graffiti nie wymagają procesu utylizacji i mogą być odprowadzane bezpośrednio do kanalizacji, ponieważ ulegają szybkiej biodegradacji. Są jednocześnie bardzo przyjazne dla użytkownika: zmniejszają do minimum ryzyko pracy z chemikaliami.

   Należy jednak stwierdzić, że chemiczna metoda usuwania graffiti, jakkolwiek przynosząca zadowalające efekty na powierzchniach nie absorbujących-twardych, winna być stosowana jako działanie doraźne. Inwazyjno-chemiczne metody usuwania graffiti nie pozostają bez wpływu na czyszczone powierzchnie. Wielokrotne stosowanie może w efekcie doprowadzić do ich trwałego uszkodzenia. Dlatego też metoda ta powinna być traktowana jako etap przygotowujący powierzchnię do późniejszego zabezpieczenia przed graffiti, które gwarantuje 100% efekt. Zwykłe zamalowywanie bohomazów jest nieuzasadnione technologicznie (zwłaszcza na powierzchniach dyfuzyjnych), gdyż zamalowanie graffiti stanowi skuteczną przeszkodę dla naturalnego oddychania tynku, doprowadzając do jego szybkiej degradacji.

   W związku z tym następnym etapem, po chemicznym usunięciu graffiti, powinno być zabezpieczenie powierzchni przed kolejnymi malowidłami, które umożliwia ich zmywanie tylko wodą bez użycia agresywnych środków chemicznych.

   Powłoką trwałą, której gwarancja skuteczności działania wynosi 20 lat jest HLG System. Stanowi on przełom w walce z graffiti i plakatowaniem- jest to pierwsza, posiadająca japoński patent, ekologiczna powłoka o charakterze nieorganicznym. Preparat chroni przed graffiti i pozostałościami klejów z plakatów i naklejek. HLG System po nałożeniu zachowuje się jak szkło, można go nakładać na dowolną powierzchnię nie zmieniając przy tym jej barwy. Przezroczysty nieprzemakalny i bezporowy pozwala czyścić powierzchnię za pomocą suchej ścierki lub ciepłej wody pod niskim ciśnieniem, usuwając w ten sposób niepożądane rysunki i miejskie graffiti. Wszystkie powierzchnie mogą być czyszczone wielokrotnie, bez uszkodzenia powłoki i powierzchni chronionych.

Wiecej na stronie www.hlgsystem.pl