1. Czym zajmuje się firma FJ Complex?
  Firma FJ Complex zajmuje się przede wszystkim usługami antygraffiti, czyszczeniem powierzchni oraz sprzedażą środków przeciwogniowych Burnblock. Więcej o wykonywanych przez nas usługach można przeczytać w zakładce Oferta.

 2. Na jakich produktach pracujemy?
  Do ochrony powierzchni przed graffiti używamy środków HLG System oraz AGS (Anti Graffiti System), a do zabezpieczenia powierzchni przed ogniem stosujemy preparat Burnblock.

 3. Jak działa zabezpieczenie przed graffiti AGS-mikrowoski i na jakich powierzchniach może być stosowany?
  Powłoka zmywalna antygraffiti na bazie mikrowosków nałożona na oczyszczoną wcześniej powierzchnię skutecznie chroni przed graffiti. Może być stosowana na niemal wszystkich typach materiałów. Po usunięciu graffiti powłokę w miejscu usuniętego graffiti należy odtworzyć

 4. Jak działa HLG System i na jakich powierzchniach może byś stosowany?
  HLG System jest najbardziej nowatorskim i ekologicznym rozwiązaniem problemu graffiti i plakatowania stosowanym w architekturze i budownictwie. Po nałożeniu na powierzchnię zachowuje się jak szkło i pozwala ją czyścić tylko za pomocą suchej ścierki lub ciepłej wody pod niskim ciśnieniem, usuwając w ten sposób niepożądane rysunki i miejskie graffiti.

 5. Czym różnią się od siebie AGS i HLG System?
  Te dwa preparaty różnią się przede wszystkim trwałością. AGS jako system stworzony z mikrowosków należy odnawiać na po każdym czyszczeniu graffiti. Natomiast HLG System jest środkiem trwałym, który po zmyciu graffiti, nie traci swoich właściwości.

 6. Który środek antygraffiti najlepiej wybrać i jaki jest jego koszt?
  Preparaty antygraffiti, które Państwu proponujemy, dobierane są indywidualnie po dokładnym przeanalizowaniu zabezpieczanej powierzchni. Dlatego w tej kwestii oraz kwestii kosztów zapraszamy do wysłania do nas zapytania na adres: biuro@fj-complex.pl

 7. Czy mogę zakupić i samemu nałożyć AGS i HLG System?
  HLG System jest powłoką trwałą, zatem wszelkie błędy popełnione podczas jej nanoszenia są niebywale trudne do poprawienia. Z tego powodu, a także ze względu na skomplikowaną i wymagającą precyzji technikę nakładania, może być stosowany tylko przez wykwalifikowaną kadrę. Natomiast AGS z powodzeniem i po instruktażu może być nakładany przez Państwa na zabezpieczaną powierzchnię.
  Jeśli chodzi o zakup odpowiedniego dla Państwa preparatu usuwającego graffiti, to po przeanalizowaniu wszystkich czynników, doradzimy Państwu odpowiedni środek antygraffiti. Osoba bez doświadczenia w tym temacie skutecznie usunie graffiti (jednocześnie uważając żeby nie odbarwić powierzchni pomalowanych) z powierzchni gładkich i niechłonnych, takich jak blacha, szkło, laminaty, PCV. Jednak usunięcie graffiti z powierzchni chłonnych i porowatych, takich jak tynki na ociepleniu, piaskowiec czy wapień, w których graffiti zostało zaabsorbowane w głębsze struktury materiału, lepiej zlecić firmie z doświadczeniem, która użyje myjki ciśnieniowej gorącowodnej, odpowiednich preparatów i poradzi sobie z usunięciem pozostałości po graffiti, tzw. cieni.

 8. Czy wszystkie preparaty są w pełni ekologiczne?
  Bardzo dbamy o środowisko naturalne, dlatego wybieramy produkty nietoksyczne i biodegradowalny. Wszystkie używane przez nas produkty: HLG System, AGS oraz Burnblock są w pełni ekologiczne.

 9. Czym jest preparat Burnblock?
  Burnblock jest środkiem ogniochronnym, który po nałożeniu na powierzchnię, odcina jej dostęp do powietrza, co uniemożliwia zapalanie się.

 10. Czy mogę zakupić Burnblock i w jakich ilościach?
  Uniepalniacz Burnblock można zakupić u nas w dowolnej ilości. Pojemniki z preparatem produkowane są w następujących pojemnościach: 500 ml i 5 l, jednak na specjalne życzenie klienta, możemy przygotować produkt w innych opakowaniach.

 11. Jakie materiały mogę zabezpieczyć Burnblockiem?
  • drewno surowe (zezwalają na to testy i badania według norm europejskich (EN 13501-1:2007, EN 13823, EN 11925-1, DS/EN 14135, DS/INSTA 411) oraz próby ogniowe w rurach płomiennych zgodnie z ASTM E 69-02)- drewniane elementy konstrukcji budowlanych, wyroby drewniane, drewno pochodne itp.
  • tkaniny i wyroby tekstylne - poliamidowe, poliestrowe, bawełniane, wełniane, lniane, dywany, wykładziny i inne
  • papier i tektura - wyroby papiernicze i tekturopochodne

 12. Czy Burnblock posiada certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie?
  Tak, dla wyrobów z klas A2, B, C, D uzyskuje najlepsze wyniki- s1 (prawie bez dymu), d0 (brak płonących kropli przenoszących pożar w miejsca odległe.

 13. Czy mogę samemu stosować Burnblock?
  Tak, preparat Burnblock jest na tyle prosty w użyciu, że mogą Państwo z powodzeniem stosować go we własnym zakresie. Możecie też Państwo zlecić tę usługę naszej firmie. Koszty są zależne od rodzaju i ilości zabezpieczanej powierzchni, dlatego w tej sprawie prosimy o kontakt na adres: biuro@fj-complex.pl